Krótka historia...

Rodzice Julii Vikman byli aktywnie zaangażowani w działania teatralne oraz muzyczne, przez co swe zainteresowania artystka wyniosła z domu rodzinnego. Z czasem uczyła się w akademii muzycznej na klasycznym fortepianie oraz sama uczyla muzyki. Po wydaniu płyty „Dreams of Necton” z art-rockowym zespołem Decadance we Francji (Musea Records) jako wokalistka i klawiszowiec tego zespołu z powodzeniem koncertuje na dużych festiwalach w Europie Zachodniej.

Przez ponad rok czasu pracuje jako muzyk sesyjny w studiach nagrań Izraela (Tel-Aviv, Jafa), następnie przeprowadza się do Europy Zachodniej, gdzie rozpoczyna kariere solową i zaklada swój zespół JVB.

Duże zainteresowanie Świata kulturą i muzyką słowiańską zadecydowało o powstaniu projektu „Ballady i Romanse” i wydaniu trzech płyt:

  • 2008 - „Podmoskiewskie Wieczory”

  • 2012 - „Bielyje Rozy”

  • 2013 - „Ballady i Romanse Rosyjskie”

Z tym projektem w wersjach ESTRADOWO i KAMERALNIE koncertuje w Niemczech, Francji, Polsce. Występuje na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa.

W lipcu 2013 roku wyszła na świat debiutancka płyta z materiałem autorskim Julii Vikman „The Autumn Dreams”, album zawiera 6 utworów, którymi Julia prezentuje swój niebywały talent kompozytorski, wokalny i producencki. To unikalny projekt, styl którego artystka sama określa jako „Fantasy”. Tu można usłyszeć elementy Folk, Jazz i Progressive-Rock, a ciekawa i nietypowa harmonia w przeplataniu z unikatowymi pomysłami muzycznymi pozwala stwierdzić, że czegoś takiego na rynku muzycznym jeszcze nie było...

Na chwilę obecną Julia Vikman tworzy i koncertuje, mając swoją siedzibę na Północnej Bawarii, Niemcy.

Google+ Facebook YouTube